خانه قهوه

آموزش گام به گام تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز

تهیه اسپرسو با اسپرسو ساز

بسیاری از افراد برای نوشیدن یک فنجان اسپرسو وقت زیادی را صرف رفتن به کافی‌شاپ‌ها می کنند. اما در این آموزش می‌توانید با یک دستگاه اسپرسو ساز خانگی ، تهیه اسپرسو با اسپرسو ساز را خودتان انجام دهید، گرچه اولین تجربه شما خوب و باب میلتان نباشد، ولی با کمی تمرین می توانید یک قهوه بسیار عالی را در اسرع وقت درست کنید.

مواد لازم برای تهیه اسپرسو با اسپرسو ساز خانگی

آنچه شما نیاز دارید

اسپرسوساز نیمه اتوماتیک

آسیاب یا گرایندر (که در بعضی از دستگاه ها تعبیه شده است)

تمپر

دانه قهوه رست شده (برشته شده)

ترازو (اختیاری)

   دماسنج شیر

همزن برای فوم گیری شیر (در صورتی که دستگاه شما فاقد نازل بخار باشد)

برای نوشیدن یک فنجان اسپرسو عالی بهتر است از دانه ی قهوه تازه رست شده استفاده شود. و سپس آن را در خانه به صورت پودر قهوه استفاده کنیم. زیرا این کار باعث می‌شود طعم و بوی قهوه حفظ شود و قهوه خوبی را نوش جان کنید.

آموزش استفاده از اسپرسوساز

دستگاه اسپرسوساز

اسپرسوساز را روشن و گرم کنید

برای به دست آوردن بهترین نتیجه از اسپرسوساز، باید اطمینان حاصل کنید که تمام دستگاه از قبل گرم شده است. در برخی از دستگاه‌ها عملیات گرم شدن ممکن است 25 دقیقه طول بکشد.

برای تهیه اسپرسو با اسپرسو ساز باید دانه قهوه مناسب دستگاه آسیاب کنید

آموزش تهیه اسپرسو با اسپرسو ساز

قهوه‌های خود را به اندازه دانه های نمک پودر کنید ( 18 تا 21 گرم برای شات دوتایی مناسب است) قهوه را در پورتافیلتر میریزیم. پودر اضافی در پورتفیلتر را با انگشت خود صاف کنید. و یا می توانید با ضربه زدن به پرتفیلتر قهوه را به صورت مساوی در سطح پورتفیلتر تقسیم کنید سپس تامپر را روی پرتفیلتر قرار می‌دهیم و مقدار کمی بر روی قهوه فشار می‌اوریم تا کاملا صاف شود. بعد از صاف شدن قهوه‌ها پورتفیلتر را به دستگاه وصل می‌کنیم. (از قهوه های معمولی نیز میتوان در دستگاه اسپرسوساز استفاده نمود)

قرار دادن پورتا فیلیتر

بعد از قرار دادن پورتافیلتر در دستگاه کار را شروع میکنیم، برای شروع بهتر است تهیه اسپرسو به صورت قطره‌ای شروع شود، و سپس به صورت یک جریان یکنواخت تبدیل شود.( توصیه می‌شود قبل از مصرف فنجان خود را با آب گرم کنید).

فوم گیری شیر برای تهیه اسپرسو با اسپرسو ساز

امیدوارم دستگاه اسپرسوسازتون نازل بخار داشته باشه وگرنه شما مجبور خواهید بود به صورت مجزا شیر را بخاردهی و فوم گیری کنید. می توانید برای راحتی کار شیر را ابتدا روی اجاق گرم کنید و سپس با همزن کف شیر روی آن ایجاد کنید.

بخاردهی شیر

اگر دستگاه شما فاقد استیم وند یا نازل بخار است از یک کفساز شیر استفاده کنید.

همونطور که گفته شد کار با نازل بخار دستگاه اسپرسوساز بسیار ساده است. ابتدا شیر سرد را داخل پیچر بریزید و دکمه بخار دستگاه رو روشن کنید و پیچر را زیر نازل بخار بگیرید. سر نازل بخار باید داخل شیر قرار بگیرد. سعی کنید پیچر را خیلی پایین نیاورید چون در این صورت شاهد حباب های بزرگ خواهید بود که کف یکنواختی ایجاد نمی شود.

پس از قرار دادن پیچر زیر دستگاه باید پیچر را بچرخانید. با چرخاندن پیچر بخار وارد دستگاه و به تدریج کف ایجاد می شود. برای اینکار باید کمی حوصله به خرج دهید. پس از پایان کار با دستمال نیمه مرطوب نازل بخار را تمیز کنید.

قبل از اینکه شیر بخار داده شده را داخل فنجان بریزید پیچر را کمی تکان دهید تا حباب های بزرگ از بین برود.

نکته: دمای مناسب برای فوم گیری شیر 55 تا 65 درجه سانتی گراد است. در این دما تمام چربی های شیر ذوب شده و کف روی شیر از بین نمی رود.

اگر دمای شیر خیلی کم باشد فوم مناسبی ایجاد نخواهد شد و اگر خیلی گرم باشد شیر طعم سوختگی می گیرد. بهتر است هنگام فوم گیری دمای شیر را با دماسنج کنترل کنید.

جمع بندی

صبر و حوصله و تجربه تنها راه رسیدن به نتیجه مطلوب در همه زمینه هاست. برای تهیه اسپرسو هم نیاز به تمرین هست. بارها و بارها امتحانش کنید. قطعا به نتیجه دلخواه می رسید و می تونید مثل یک باریستا قهوه خودتونو آماده و نوش جان کنید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
مطالب مرتبط
انواع دانه های قهوه
معرفی انواع دانه های قهوه

اگر نمی دانید باید بگویم که دانه های قهوه انواع مختلفی دارد که دارای طعم و مزه ی متفاوتی نیز هستند و هر کس با توجه به سلیقه خودش می

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *